Titulní strana

Menu

Všeobecné
informace

Geografie

Hospodářství

Historie

Umění

Gastronomie

Slavnosti

Muzea

Regiony

Literatura

Slovníček

Cestovní kanceláře
a agentury
E-mail

Počasí

Fotogalerie

Archív článků

Archív receptů

Speciály


Poušť Tabernas a Mini Hollywood

 

V Andalusii asi 40 km severně od Almeríe, hlavního města stejnojmenné provincie, se mezi pohořími Sierra de Filabres a Alhamilla rozprostírá poušť Tabernas. Tato měsíční krajina o rozloze 11 625 ha, s kopci dosahujícími výšky od 260 do 1000 m, s průměrnými ročními srážkami kolem 250 mm a teplotami, které v letním období mnohdy převyšují 43°C, byla v roce 1989 vyhlášena přírodní rezervací.

Za lunární vzhled mohou pískovce a slínovce, které tvoří tuto krajinu rozbrázděnou hlubokými propastmi a příkopy, sporá vegetace, přívalové deště a neexistence povrchových toků. Ačkoliv se zdá, že zde nemůže nic růst, je tato oblast jedinečnou rezervací travin a keřů, především divokého ječmene, ostřic, orobinců, tamaryšků a dalších. Oblast je rájem pro žáby a plazy jako ještěrky a zmije, pro ptáky jako poštolky, sýčky, sovy pálené aj.

Tato krajina je tak podobná arizonské poušti, že zde v šedesátých a sedmdesátých letech vznikl druhý Divoký západ. Točila se tu celá řada westernů, v nichž místní lidé hráli indiány, psance a kavaleristy a Clint Eastwood, Rachel Welchová, Charles Bronson a mnozí další hlavní role. Po filmovém průmyslu tu zůstala tři westernová městečka, která nyní slouží jako turistické atrakce. Nejznámější z nich je Mini Hollywood, který leží 24 km od Almeríe u silnice směrem do obce

Tabernas. Natáčely se tu záběry více než 100 filmů, včetně Sedmi statečných. Každý den tu zažijete přepadení banky i následnou přestřelku. V bezprostřední blízkosti je i zoologická zahrada, kde chovají na 100 druhů africké a pyrenejské fauny.

 

Praktické informace - Mini Hollywood

Telefon:+34 950 365 236; otevřeno: od dubna do října denně 10 - 21 hod., od listopadu do března denně mimo pondělí 10 - 19 hod.; vstupné (platí i do zoologické zahrady): dospělí/děti - 16/9 EUR, parkovné 2,50 EUR; představení 12 a 17 hod., od poloviny června do poloviny září i ve 20 hod.

 

Zpět

Všeobecné informace Geografie Hospodářství Historie Umění Gastronomie Slavnosti Muzea Regiony Literatura Slovníček
Cestovní kanceláře a agentury Počasí Fotogalerie Archív článků Archív receptů Speciály

Kontakt: Iberkontakt, Mladenovova 3232, 143 00 Praha 4

kontaktní e-mail

Copyright © 2002-2017 Iberkontakt

NAVRCHOLU.cz