Titulní strana

Menu

Všeobecné
informace

Geografie

Hospodářství

Historie

Umění

Gastronomie

Slavnosti

Muzea

Regiony

Literatura

Slovníček

Cestovní kanceláře
a agentury
E-mail


Počasí

Fotogalerie

Archív článků

Archív receptů

Speciály


DOBROU CHUŤ

Recept

Možná, že si Španělsko představujete jako zemi, kde neustále pálí slunce. Ve vnitrozemí však bývá občas dost chladno. Hlavně v zimních měsících přijde k chuti něco hutného a kalorického. Zkuste následující recept.

 

Olla podrida neboli zkažený hrnec

200 g hovězího masa s kostmi, 100 g vepřového masa, 100 g telecího nebo skopového masa, 60 g slaniny, 100 g klobásky (čabajka, dunajská klobása apod.), 100 g zeleného sušeného hrachu, kousek kapusty, 100 g mrkve, kousek celeru, dvě cibule, 1 stroužek česneku, 2 brambory, 2 rajčata, 1 bobkový list, 4 zrnka pepře, 2 zrnka nového koření, petrželka nebo 4 lžíce strouhaného sýra, sůl, 1 3/4 l vody

 

Hovězí maso, klobásu a salám zalijeme vodou a vaříme. Po půl hodině přidáme vepřové a telecí maso, 3 hodiny předem namočený hrách a koření. Když je maso téměř měkké, přidáme na kostičky nakrájenou mrkev a celer, po chvilce na kostičky nakrájené brambory, na nudličky nakrájenou kapustu, drobně nakrájenou cibuli a česnek, na plátky nakrájená rajčata a uvaříme do měkka. Nakonec osolíme. Měkké maso vykostíme a podáváme s klobáskou jako samostatný chod. Polévkou přihřejeme, posypeme usekanou petrželkou nebo strouhaným sýrem a podáváme. Jako přílohu servírujeme chléb.

Všeobecné informace Geografie Hospodářství Historie Umění Gastronomie Slavnosti Muzea Regiony Literatura Slovníček
Cestovní kanceláře a agentury Počasí Fotogalerie Archív článků Archív receptů Speciály

Kontakt: Iberkontakt, Mladenovova 3232, 143 00 Praha 4

kontaktní e-mail

Copyright © 2002-2017 Iberkontakt

NAVRCHOLU.cz