Titulní strana

Menu

Všeobecné
informace

Geografie

Hospodářství

Historie

Umění

Gastronomie

Slavnosti

Muzea

Regiony

Literatura

Slovníček

Cestovní kanceláře
a agentury
E-mail

Počasí

Fotogalerie

Archív článků

Archív receptů

Speciály


Speciál Mar Menor 

 

Veselte se, radujte se...

 

... neboť slavnosti jsou tu. V Murcii, stejně jako jako v kterékoliv jiné části Španělska, jsou slavnosti součástí života. Ať přijedete v kterémkoliv měsíci, vždy se nějaké konají, I když se za nimi musíte někdy vydat, protože v tom vašem středisku se zrovna nic zajímavého nekoná. V každém případě to stojí za to, protože jen tak poznáte, jak se dokáží bavit místní obyvatelé. Zkuste na chvilku zapomenout, že jste z Česka a bavte stejně jako oni. Brzy zjistíte, že takové slavnosti mají něco do sebe. Je jich nepřeberně, my se zde zmíníme jen o několika nejzajímavějších. O těch dalších získáte informace v informačních kancelářích jednotlivých turistických středisek.

 

Slavnosti na počest Panny Marie Karmelské (16. července)

Foto: Carlos Moisés GarcíaPanna Marie Karmelská (Virgen del Carmen) je patronkou námořníků a rybářů. Není tedy divu, že na pobřeží na ni nemohou zapomenout. Slaví se všude, ovšem v některých místech jsou oslavy zvlášť velkolepé. Vyhlášené jsou např. v San Pedro del Pinatar. Už v 7 hodin ráno vás probudí muzikanti, kteří procházejí ulicemi městečka a dávají všem hlasitě na vědomí, že je třeba vstát, protože už v devět je třeba být v kostele a doprovodit patronku k břehu Mar Menor. Slavnostní procesí začíná kolem 10 a míří k Lo Pagán. Tam se mezitím shromažďují slavnostně vyzdobené lodě. Ve 12 začíná přímo na pobřeží mše a pak procesí pokračuje do Farního kostela v Lo Pagán. Během celého dne se konají závody plachetnic, veslařské regaty, ale třeba i závody v pytlích. Před půlnocí začíná velkolepý ohňostroj a procesí s patronkou se po půlnoci vrací z Lo Pagán do San Pedra del Pinatar.

 

Mezinárodní týden sadů a moře (2. polovina srpna)

Slaví se každoročně a jde o jednu z největších folklórních přehlídek u Mar Menor. Je vzpomínkou na �první turisty�, kteří z vnitrozemí Murcie mířili za odpočinkem do Los Alcázares. I nyní se zemědělci na ozdobených vozech vydávají do Los Alcázares, aby strávili pár dnů u moře. Tato přehlídka folklóru a tradic se koná od roku 1972 a účastní se jí nejen soubory z různých částí Murcie, ale z mnoha zemí celého světa. Ožívají zde legendy, mýty, zvyky, tance, zpěv, nechybí přehlídka lidového umění, ani ochutnávání zdejší gastronomie.

 

Foto: José Luis Montero

Kartaginci a Římané (2. polovina září)

Tyto slavnosti byste si neměli nechat ujít, i když za nimi musíte do Cartageny. Obyvatelé města si jimi připomínají významné období svých dějin. Ocitnete se v období 2. punské války a seznámíte se s jejími protagonisty. Vše začíná založením Quart Hadastu Hasdrubalem a končí dobytím města Římany. Je to deset dnů "bojů", velkolepých průvodů městem, přehlídek v historických kostýmech za řinkotu zbraní... Nemůže samozřejmě chybět únos krásné dámy a její osvobozování, hudba, tanec, zpěv, dobré jídlo a pití.

 

Kalendář nejvýznamnějších slavností u Mar Menor

Lidové slavnosti v La Manga del Mar Menor (2. polovia května)
Slavnosti sv. Jana - San Pedro del Pinatar (24. června)
Slavnosti sv. Petra, patrona San Pedro del Pinatar (29. června)
Slavnosti Panny Marie Karmelské - San Pedro del Pinatar, Cabo de Palos, Los Alcázares,
   Cartagena (16. července)
Slavnosti Panny Marie Andělské - Los Alcázares (6. srpna)
Nanebevzetí Panny Marie - Lo Pagán, Los Alcázares (15. srpna)
Mezinárodní týden sadů a moře v Los Alcázares (2. polovina srpna)
Kartaginci a Římané v Cartageně (2. polovina září)

Všeobecné informace Geografie Hospodářství Historie Umění Gastronomie Slavnosti Muzea Regiony Literatura Slovníček
Cestovní kanceláře a agentury Počasí Fotogalerie Archív článků Archív receptů Speciály

Kontakt: Iberkontakt, Mladenovova 3232, 143 00 Praha 4

kontaktní e-mail

Copyright © Iberkontakt

NAVRCHOLU.cz