Titulní strana

Menu

Všeobecné
informace

Geografie

Hospodářství

Historie

Umění

Gastronomie

Slavnosti

Muzea

Regiony

Literatura

Slovníček

Cestovní kanceláře
a agentury
E-mail

Počasí

Fotogalerie

Archív článků

Archív receptů

Speciály


Speciál Mar Menor 

 

Pro milovníky přírody

 

Regionální park Calblanque

Calblanque je jedno z mála míst, kde ještě najdete nádhernou takřka netknutou přírodu. Hory, skály, skalnaté útesy, panenské pláže. Z Cabo de Palos odbočíte na Cala Reona, pláž, která je v letních měsících velmi vyhledávána. Odtud se dáte značenou stezkou, která protíná tento nádherný kout Murcie. Mnohdy vede přímo nad mořem, mnohdy sestupuje k nádherným plážím či vede kopci. Celá trasa je dlouhá 14,5 km a označit ji lze za středně obtížnou. Pokud se rozhodnete pro kolo, občas budete muset z kola sesednout a jít po svých

 

Vzhůru na Cabezo de la Fuente

Cabezo de la Fuente je kopec vysoký 342 m, z jehož vrcholu se nabízí nejkrásnější pohled na Mar Menor. Nahoru je to tři kilometry, výstup patří k těm lehčím. Doporučujeme vhodnou sportovní obuv a taky nezapomeňte na vodu. Nejlepší je výstup po ránu nebo kvečeru, kdy ještě není velké horko.

Nejprve se musíte dostat do obce Los Belones (místní dopravou) k baru s příznačným názvem Bar Deportivo (Sportovní bar). Dáte se ulicí Avenida de la Fuente. Po cca 1300 metrech asfaltky dojdete do obce las Barracas ke kašně (na křižovatce), zde si můžete z kohoutku načerpat výbornou vodu, pro kterou se sem jezdí až z Cartageny, a pak se dáte asfaltkou doleva, která se brzy změní v polní cestu. Po asi stovce metrů cesta končí (jedete-li autem, necháte ho zde) a dál už pokračujete pěšky po dobře značené stezce až na vrchol (z tohoto místa je to nahoru cca 45 minut). Z vrcholu máte Mar Menor jako na dlani, dohlédnete k majáku na Cabo de Palos i k ostrůvkům Islas Hormigas ve Středozemním moři. Jižním směrem se táhnou zlatavé pláže parku Calblanque, směrem severním cartagenská rovina. Nádherný pohled za vynaloženou námahu opravdu stojí.Maják na Cabo de Palos

 

Potápění u Mravenčích ostrovů

Tak zní v českém překladu těch pár skalnatých ostrůvků (Islas Hormigas) ležících jen kousek od Cabo de Palos, které jsou vyhlášenou podmořskou rezervací. V jejich bezprostřední blízkosti je zákaz potápění, stačí však se jen trochu vzdálit a i tam najdete potápěčský ráj. Potápěčské kluby (clubes de buceo), kterých je v oblasti Mar Menor hned několik, vyjíždějí k těmto ostrůvkům během celého roku. Do této oblasti se ale mohou vydat jen ti, kteří už mají s potápěním nějaké zkušenosti.

 

Regionální park Salinas de San Pedro del Pinatar

V této jedinečné přírodní rezervaci je toho na malém prostoru k vidění hodně. Najdete tu solné laguny, pláže, písečné duny, zajímavou vegetaci a nejrůznější druhy ptáků, mezi nimiž snad nejvíce pozornosti budí především plameňáci, kteří zde přilétají koncem léta, aby zde nabrali sílu na další pouť do Afriky. Je dobré mít s sebou dalekohled.

Rozhodnete-li se park navštívit, můžete si vybrat jednu ze dvou tras. První začíná na parkovišti u silnice vedoucí do San Pedro del Pinatar. Zde je také informační centrum, kde dostanete plánek i informace o zdejší floře a fauně. Pak se vydáte po značené cestě, která vede kolem jedné ze solných lagun až na pláž, pak pokračujete směrem severním do oblasti písečných dun, dojdete k vyhlídkové věži, projdete kolem borového háje a dojdete opět na silnici a k parkovišti.

Druhá trasa vás zavede do jižní části salin. Silnice z Lo Pagán, která lemuje pobřeží, vás dovede k mlýnu Quintín a pak k mlýnu La Ezequiela. Odtud už vede stezka podél solných lagun k pláži Punta de Algas.

 

Všeobecné informace Geografie Hospodářství Historie Umění Gastronomie Slavnosti Muzea Regiony Literatura Slovníček
Cestovní kanceláře a agentury Počasí Fotogalerie Archív článků Archív receptů Speciály

Kontakt: Iberkontakt, Mladenovova 3232, 143 00 Praha 4

kontaktní e-mail

Copyright © Iberkontakt

NAVRCHOLU.cz