Titulní strana

Menu

Všeobecné
informace

Geografie

Hospodářství

Historie

Umění

Gastronomie

Slavnosti

Muzea

Regiony

Literatura

Slovníček

Cestovní kanceláře
a agentury
E-mail

Počasí

Fotogalerie

Archív článků

Archív receptů

Speciály


Speciál Mar Menor 

 

Pobřeží

 

Písečné pláže, pozvolný vstup do moře, klidná hladina, malá hloubka. Mar Menor se podobá spíše rybníku, kdyby v něm nebyla slaná voda. V bezprostřední blízkosti však najdete i moře otevřené, to pravé Středozemní, kde si můžete užít vln, kde najdete pláže písečné i oblázkové, zaplněné i liduprázdné. Dvě moře na jednom místě.

 

San Pedro del Pinatar

Mlýn Quintín v Lo PagánKlidné, napůl rybářské napůl zemědělské městečko (16 469 obyvatel) leží v severní části Mar Menor. Patří k němu i středisko Lo Pagán v bezprostřední blízkosti salin, které je velmi vyhledávané a oblíbené především díky léčivým bahenním koupelím. Původní název El Pinatar byl v 17. století změněn na San Pedro del Pinatar, kdy zde byl postaven kostelík, zasvěcený svatému Petrovi (San Pedro). Městečko je známé především svými salinami (700 ha), z nichž získávali sůl už Římané. Tyto saliny jsou součástí zdejšího regionálního Parque Regional de las Salinas y Arenales de San Pedro del Pinatar. Zde kromě průmyslové těžby soli (síť rybníků, hrází a kanálů) můžete nalézt místa s ojedinělou vegetací a kolem stovky různých druhů ptáků - plameňáků, volavek aj. Ve veřejné části parku, která je tvořena dunami a písečnými plážemi s průzračnou vodou, se můžete procházet či projíždět na kole po značených trasách.

Středisko Lo Pagán, necelé dva kilometry od San Pedro del Pinatar, je proslulé svými plážemi. V bezprostřední blízkosti najdete ony pověstné Charcas de las Salinas, malá jezírka s léčivým bahnem, která jsou pokládána za největší přírodní bahenní "lázně" v Evropě. Můžete se natírat bahnem sami, nebo lze využít služeb některého balneologického centra.

Turistické informace (www.sanpedrodelpinatar.net)
 Oficina Municipal de Turismo de San Pedro del Pinatar
   Avenida Poeta Eduardo Flores, 93
   Lo Pagán (San Pedro del Pinatar)
   E-mail: sppinatar@marmenor.net
 Punto de Información Turística de San Pedro del Pinatar
   Parque de los Reyes de España 1
   Lo Pagán (San Pedro del Pinatar)

 

Los Alcázares

Foto: Carlos Moisés GarcíaMalé rybářské městečko (8500 obyvatel) se v hlavní sezóně stává téměř velkoměstem (150 000 obyvatel). Nabízí sedm kilometrů pobřeží od Los Narejos až po Punta Brava. Právě tato obec se stala místem setkání nejrůznějších civilizací, které zde zanechaly své stopy. Bylo to místo, které si vybrali Arabové a kteří dali této obci jméno. Al-Ksar totiž znamená palác, které si zde začali stavět. Využívali přitom původní římské lázně, které v této oblasti existovaly. Po vyhnání Arabů se díky výhodné strategické poloze stává městečko významným rybářským a obchodním přístavem. Začátkem 20. století zde začali jezdit obyvatelé z vnitrozemní Murcie, aby si dali ony proslulé �novenarios�, což znamená devět koupelí v léčivém bahně, které si většinou odbyli během srpna.

Turistické informace (www.marmenor.net)
Oficina Municipal de Turismo de Los Alcázares
Avenida Trece de Octubre 13
Los Alcázares
E-mail: alcazares@marmenor.net

 

La Manga del Mar Menor

Tento úzký pruh země, který odděluje Mar Menor od Středozemního moře, se začal měnit ve známé turistické centrum v 60. letech 20. století a dnes zde najdete vše, co si náročný turista může přát. Hotely, apartmány, obchodní centra, restaurace, diskotéty a služby všeho druhu. Můžete zajít i do českého lokálu Praga, kde se samozřejmě domluvíte česky a za velmi příznivé ceny si můžete dát něco dobrého na zub (např. smažený sýr ale i španělskou tortillu, na kterou zde chodí i Španělé a nemohou si ji vynachválit (Bar-Cafetería Praga, 3. km (za šedivým domem a stanovištěm taxi zahnout doleva k Mar Menor).

Výhodou střediska La Manga je právě poloha mezi dvěma moři, takže si tu každý přijde na své. Nechybí sportovní přístav, golfové hřiště, kasino, diskotéky...

Jen pár minut od La Mangy je typická rybářská vesnička Cabo de Palos se svým nepřehlédnutelným majákem, postaveným v polovině 19. století. Písečná pláž Levante navazuje na pláže La Mangy, směrem na jih se táhnou panenské plážičky, ukryté mezi skalami, které jsou vyhledávané především potápěči. Zajímavý je i pravidelný dopolední nedělní trh v Cabo de Palos.

Turistické informace (www.marmenor.net)
Oficina Municipal de Turismo de La Manga
Urbanización Las Amoladeras
La Manga del Mar Menor
E-mail: lamanga@marmenor.net

Všeobecné informace Geografie Hospodářství Historie Umění Gastronomie Slavnosti Muzea Regiony Literatura Slovníček
Cestovní kanceláře a agentury Počasí Fotogalerie Archív článků Archív receptů Speciály

Kontakt: Iberkontakt, Mladenovova 3232, 143 00 Praha 4

kontaktní e-mail

Copyright © Iberkontakt

NAVRCHOLU.cz